Hakkımızda

Teknolojiyi günlük hayatımızın vazgeçilmez bir parçası olarak görüyoruz.

Biz Kimiz?

İnfotürk® Group’un ilk şirketi olarak 1997 yılında üç mühendis tarafından Denizli merkezli olarak kurulduk.

Denizli merkezinde başlayan hizmet yarışımız  2005 yılında İzmir’de ( Bilgitürk ), 2008 yılında İstanbul’da ( İnfobim ), 2011 yılında da Ankara’da( Bilgibim ) kurulan İnfotürk® Group  şirketleriyle, faaliyet alanımızı tüm Türkiye’yi kapsayacak şekilde genişlettik ve ülkemizin  sayılı sistem entegratörlerinden birisi olduk.

İnfotürk® Bilgisayar olarak sistem entegrasyonunda ve anahtar teslim projelerde sektör bağımsız olarak çözümler üretip, kaliteli ürün ve hizmet anlayışımızla yeni nesil teknolojileri müşterilerimize sunmaktayız. Sistem altyapı çözümlerinden, programlamaya, iş çözümlerinden güvenliğe kadar bilişim sistemlerinin tüm adımlarında müşterilerimizin talep ve ihtiyaçları doğrultusunda çözümler sunmaktayız.

Sistem entegratörü kimliğimiz ile bilişim teknolojileri ürün ve hizmetlerini en iyi şekilde birleştirerek ülkemizin kamu alanındaki ve özel sektördeki bilişim teknolojileri ihtiyaçlarını karşılamaktayız. Titiz ve prensipli servis ilkesini benimseyen grubumuza dünya markaları: Hewlett Packard, Hewlett Packard Enterprise, NetApp ve Lexmark tarafından bölge servislikleri verilmiştir. Cisco, Huawei, Axis, Palo Alto, Hewlett Packard, Hewlett Packard Enterprise, Commvault, NetApp, Microsoft, VMWare, Aruba, Dell EMC, WatchGuard, Milestone, Veeam gibi dünyanın önde gelen bilişim teknolojileri firmaları çözüm ortağımızdır.

Toplamda 100 civarı çalışanımızın çok büyük bir kısmı sertifikalar ile donatılmış mühendislerden oluşmaktadır. Temsil ettiğimiz tüm markalarda en üst seviyede iş ortaklığı kontratları bulunmaktadır.

Kurulduğumuz günden bugüne kadar hep planlı ve odaklı büyüme gösteren şirketimiz, gerek toplamda ürettiği satış gelirleri anlamında gerekse de odaklandığı dikey sektörlerde hep ilk sıralarda yer almıştır. Ülkemizin gerek kamu, gerekse de özel sektörünün dijitalleşme serüveninde en önemli yol arkadaşlarında biri olan şirketimiz, yıllar içerisinde birçok proje tamamlamış, mutlu ve çoşkulu müşteriler oluşturmuştur.

Hedeflerimiz Nelerdir?

Bilişim teknolojileri alanındaki uzmanlık ve bilgi birikimimiz ile günümüz teknoloji eğilimleri doğrultusunda tüm çalışma arkadaşlarımızın sürekli gelişimine katkı sağlayıp, müşterilerimizin ve çözüm ortaklarımızın öncelikli tercih ettiği iş ortağı olma hedefimizi her dönem geliştirerek artırmaktayız.
Müşterilerimize sunduğumuz çözümler ile teknoloji kullanımlarını en üst düzeyde tutmayı ve yeni nesil teknolojik çözümlerle buluşturmayı hedeflemekteyiz. Bu hedefimizi gerçekleştirirken, önerilecek yatırımın fiyat/performans dengesini en ideal seviyede tutarak, işletme maliyetini mümkün olan en düşük düzeye çekmeyi amaçlamaktayız. Operasyonel işlemleri en düşük seviyede tutacak teknolojiler sayesinde müşterilerimizin asıl işlerine odaklanmalarını sağlarken, toplam maliyette en uygun katma değerli ürün ve hizmetleri sunmayı hedeflemekteyiz.

Stratejilerimiz Nelerdir?

Stratejimiz; müşterilerimizin bilişim teknolojileri alanındaki ihtiyaçlarını ve altyapı gereksinimlerini doğru tespit ederek en uygun  çözümleri sunmaya yöneliktir. Biz “Birlikte kazanmak” felsefesini benimseyen bir grup şirketi olarak sunduğumuz çözümler sayesinde müşterilerimizin elde ettiği kazanımları kendi kazanımımız olarak görmekteyiz. Müşterilerimiz ve iş ortaklarımız ile her zaman yakın ilişkiler kurmakta ve bu sayede içinde bulunduğumuz rekabetçi iş ortamının beraberinde getirdiği ihtiyaçları kısa zamanda belirleyebilmekteyiz.

Kurumsal Değerlerimiz Nelerdir?

Kurumsal bir şirket olmanın getirdiği sorumluluklarımızın bilincinde olarak, müşterilerimiz ve iş ortaklarımızla yürüttüğümüz ilişkilerde etik değerlere sıkı sıkıya bağlı olmaya özen göstermekteyiz. Tüm müşterilerimiz ile uzun süreli birliktelik ve çözüm ortaklıkları yürütme amacıyla hareket eden grubumuz, müşteri memnuniyetini ön planda tutan bir şirket politikası benimsemekteyiz.

Liderlik Vizyonumuzu Nasıl Tanımlarız?

Faaliyet gösterdiğimiz bilişim sektöründeki yoğun rekabet ortamını bir avantaj olarak gören grubumuz, kuruluşundan bu yana sektörünün en rekabetçi ve dinamik oyuncusu olma yolunda önemli adımlar atmıştır. Ortaya koyduğumuz liderlik vizyonumuz ile rakiplerimizin örnek aldığı bir grup şirketi olarak sektördeki yenilikçi çözümlere öncülük etme misyonumuzu her geçen gün daha da geliştirerek sürdürmekteyiz.

Katkıda Bulunduğumuz Sosyal Sorumluluk Projeleri Nelerdir?

İnfotürk® Group olarak hem kendi kaynaklarımızı kullanarak geliştirdiğimiz, hem de çözüm ortaklarımızın sponsor olduğu projelerle Türkiye’deki eğitim kurumlarının bilişim ve teknoloji alanlarındaki AR-GE çalışmalarına ve etkinliklerine destek olmaktayız. Ülkemizdeki nitelikli insan gücünün doğru alanlarda verimli bir şekilde değerlendirilmesine önem veren grubumuz bu amaçla başarılı üniversite öğrencilerine hem kendi grup şirketlerimizde hem de çözüm ortağı olduğumuz bilişim firmalarında staj olanakları sağlamaktayız.

Yürüttüğümüz tüm projelerde çevre bilincini her zaman ön planda tutan grubumuz için enerji verimliliği ve geri dönüşüm gibi unsurlar uyguladığımız iş yapış modellerinin ayrılmaz parçalarıdır. İnfotürk® Group olarak faaliyet gösterdiğimiz bilişim sektöründe çevre bilincinin devamlılığına yönelik çalışmalarımıza devam etmekte ve çevreye duyarlı bilişim uygulamaların geliştirilmesini teşvik etmekteyiz.

Kalite Belgelerimiz Nelerdir ?

Hizmet kalitemizi sürekli eğitim ve sertifikasyonlarla sürdürerek devamlılığını sağlamaktayız. Türk Standartları Enstitüsü tarafından verilen TSE Hizmet Yeterlilik Belgesine sahip olmamızın dışında; yürüttüğümüz kalite politikaları neticesinde ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi ve ISO 27001:2013 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesi’ne sahip olmaktayız.

Dijital Dönüşüme Yön Veren Yeni Nesil Teknolojiler ile Tanışın!